Protestuesi i dhunuar, mbahet i lidhur me pranga në spital

0
96

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia në një postim në facebook ka publikuar foton e një protestuesi, i cili ndodhet në ambientet e spitalit, i lidhur me pranga.

Postimi i plotë: 

Dhune e terror barbar ndaj protestuesve. Policia e kthyer ne vegel qorre te nje rregjimi kriminal te shkermoqur de facto tashme. Ky eshte Armando Gecaj, 26 vjec, i lidhur me pranga, ndersa ka kontuzione, edema dhe hematoma te shkaktuara nga dhuna shtazarake e disa njerezve te veshur me uniforme qe zbatojne urdhera partiak te eproreve te tyre te inkriminuar deri ne fyt, Lleshi e Rama. 

DhuneQorreMilitante, PoliciEKeqperdorur