Që të të respektojnë dhe të mos “sulmojnë” duhet te sillesh si AMBASADORE

0
57
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Nga Myslim Murrizi

Eshte shum e vertete qe zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA por nuk fitohen kurre edhe po te hash barin qe Ambasadorja ju jep si “ ushqim” OPOZITAREVE

Zgjedhjet nuk fitohen kurre nese hesht nga frika dhe pranon si kryetar opozite nje vemje pse thote Ambasadorja

Zgjedhjet nuk fitohen kurre me “ opoziten” qe njeh dhe pelqen Ambasadorja qe nga 61 bashki gjeti kanidat vetem ne 14 bashki dhe ne keto bashki shume kanidat ja ka dhene pushteti

Zgjedhjet nuk fitohen kurre me nje grush vemjesh qe ngjajne si mij ambasadash por qe nuk i takon nuk i rrespekton dhe nuk i voton askush sepse kane ardhe ne politike e parlament me pagese ose me lepirje dhe kane 2 vjet qe nuk guxojne te takojne qofte edhe nje votues te tyre

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA , por nuk fitohen kurre nese pranon si i tredhur heshtjen e Ambasadores per aferat korruptive te qeverise

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA, por nuk fitohen kurre nese nuk jua thua Shqiptareve qe Ambasadorja eshte pale me qeverine, hesht per çdo vjedhje te qeverise dhe sulmon opoziten

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA, por ama nuk fitohen kurre nese nuk reagon kundra pageses se rames ndaj Mcgonigall per te vrare opoziten

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA, por nuk fitohen kurre kur shef qe Ambasadorja pagezon vjedhjen e 70 milion eurove te taksave te Shqiptareve nepermjet du anijeve rrangalle te Bangladeshit qe nuk punojne e nuk ndizen dhe marin çdo dite nga 90 mij euro

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA, por nuk fitohen kurre duke pranuar heshtjen e Ambasadores per 430 milion euro te inceneratoreve, dhe heshtjes se Saj per vjedhjen nga velija dhe rama te 90 mij eurove ne dite tek “ inceneratori” i Tiranes kur nuk ekziston dhe perfituesit formal te kesaj shume jane tre persona te shpallur ne kerkim nga drejtesia

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA, por nuk fitohen kurre kur pranon qe Ambasadorja lufton hapur opoziten dhe mbron hapur qeverine ne kundershtim me vete raportet vjetore te departamentit te Shtetit Amerikan qe thone korrupsioni eshte galopant dhe i shtrire ne çdo qelize te qeverisjes ne menyre kapilare

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA, por nuk fitohen kurre nese pranon qe Ambasadorja sillet ne Shqiperi siç nuk mund te sillej kurre ne asnje vend tjeter antare i NATO.

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA, por nuk fitohen kurre nese ne qeshim siç qesh Ambasadorja kur rama i thote sekretare partie apo kur tallet e i thote qe ne marredheniet me SHBA ka ndikuar shume diktatori Hoxha

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA, por ama nuk fitohen kurre nese pranon heshtjen e Ambasadores kur rama nuk pyet dhe emeron ne krye te sherbimit informativ nje nga Kosova te shkarkuar nga Kryeministri dhe Presidentja e Kosoves per hije dyshimi se i sherbente Vuçiçit

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA, por nuk fitohen kurre ama nese opozita duartroket reformen ne drejtesi kur kalojne vetingun te gjith ish xhelatet e sigurimit dhe largohen te gjithe magjistratet sepse Ambasadorja hesht kur vetingun e komandon qeveri sipas preferencave politike dhe ne organet e vetingut jane zgjedhur plehrat e shoqerise Shqiptare 4 nga te cilet jane denuar ose mare te pandehur si hajdut e mashtrues

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA, por nuk fitohen kurre nese pranon qe Ambasadorja ka 3 vjet qe pi kafe dy her ne jave me nje ish komunist dhe ish hetues te diktatures qe u emerua nga Ambasadorja ne krye te SPAKUT dhe per 3 vjet nuk foli kurre por veç belbezoi neper dhembe si kermill e nuk guxoi te kapte asnje peshk te madh por u mor me fshatin e nje autokombajeri

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA, por nuk fitohen kurre kur hesht ndaj heshtjes se Ambasadores ndaj pastrimit te parave te pista me nje projekt korruptiv te portit te Durresit

Zgjedhjet nuk fitohen duke sulmuar Ambasadoren e SHBA, por ama nuk fitohen kurre nese pranon si vemje çdo flirt te Ambasadores me Qeverine per hater te nje servilizmi te peshtire hipokrit pse Ambasadorja eshte e SHBA, sepse edhe ne SHBA ka hajdut, ka mashtrues ka hipokrit ka abuzues me pushteti ka perfitues nga pushteti si McGonigalli e plot te tille, se po te ishte ndryshe ateher nuk ka pse te kishte ne SHBA institucione qe gjurmojne, ndjekin, hetojne dhe denojne shkeles te ligjit

Qe te te rrespektojne dhe te te mos “ sulmojne” duhet te sillesh si AMBASADORE pamvarsisht se i kujt Shteti je, qofte ky edhe i SHBA, e jo si avokat i pislliqeve, maskaralliqeve dhe hajdutlliqeve te qeverise, kusnhdo force politike qofte ne qeveri

Zjarr Tv Ad