Rama pret zyrtarin amerikan me një shalqi pas dere, Erion Braçe ka një shpjegim

0
77
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryeministri Edi Rama u takua këtë të martë me të ngarkuarin me punë të SHBA-ve në Tiranë, David Wisner.

Lajmi bëhet me dije nga Ambasada e SHBA në Tiranë.

“I ngarkuari me punë David Wisner u takua sot me kryeministrin Edi Rama për të pohuar sërish lidhjen e fortë mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë.

Ata diskutuan partneritetin e ngushtë të vendeve tona në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, veçanërisht për Ukrainën, si dhe rëndësinë e mbështetjes së rinisë shqiptare.

Wisner falënderoi gjithashtu kryeministrin për mikpritjen e jashtëzakonshme që Shqipëria ka treguar ndaj afganëve”, bën me dije Ambasada.

Ajo që ka rënë në sy ishte se te dera e zyrës së Ramës është edhe një shalqi.

Këtë fakt e ka komentuar edhe deputeti socialist, Erion Braçe.

“SHALQINI NE FRON! Shpetoi sezonin e bujqve kete vere; E meriton te vihet ne vitrine!”, shkruan Braçe në rrjetet sociale.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=792933842833282&set=a.271239711669367&type=3&ref=embed_post

Zjarr Tv Ad