Rama takim ne Velipojë, zëvendëson zyrtarisht Bushatin me Tom Doshin

0
18

Kryeministri Rama ka mbërritur sot në Shkodër, ku po zhvillon një takim me Këshillin Koordinues të PS për Veriun. Takimi sapo ka nisur dhe po mbahet në një hotel në Velipojë.

Në takim wshtw edhe ministri i Brendshëm Sander Lleshaj, koordinatori i ri politik i qarkut të Lezhës.
Të pranishëm janë deputetë të qarkut të Shkodrës, si Paulin Sterkaj, Luan Harusha dhe Tom Doshi. Vihet re mungesa e ish-ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati, edhe pse është deputet i Shkodrës.