Rama tallet me premtimet e Këlliçit për Tiranën: Duket sikur i ka humbur firzamonika dhe kërkon ta gjejë!

0
32
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryeministri Edi Rama ka ironizuar premtimet e bëra nga Belind Këlliçi për transport publik falas në bashkinë e Tiranës.

Ai tha se me Këlliçin përballë Veliajt në garën për bashkinë e Tiranës, kundërshtarët politikë i kishin bërë një dhuratë.

“Lali Erin e duan të tërë, nuk e duam vetëm ne që vijmë këtu dhe i dhurojmë pemë.

Por e duan edhe ata që i dhurojnë rregullisht kandidatin më të lodhur.

Madje këtë herë i kanë gjeur një kandidat që duket sikur ka humbur firzamonikën.

Kur thotë se do të bëjë transport publik falas, mua më duket sikur thotë po ma gjetët firzamonikën unë do iu bëj një xhiro pa lekë”- tha Rama, duke mos e mbajtur të qeshurën.

Zjarr Tv Ad