Ranë nga skela/ Një punëtor vd.es, një tjetër nën rrënoja

0
27

Policia ka dhënë informacion paraprak për ngjarjen e rëndë të ndodhur në një pallat në Tiranë.

Një prej punëtorëve që është zënë poshtë skelës, ka ndërruar jetë.

4 të tjerë janë në spital.

Njoftimi paraprak i Policisë së Tiranës:

Rreth orës 15:00 në rrugën e ‘Elbasanit’ nga një ndërtesë në rikonstruksion është shkëputur një pjesë  e skelës metalike.

Si pasojë e shkëputjes së skelës janë dëmtuar  4 nga punëtorët të cilët ndodheshin duke punuar pranë këtij objekti, shtetasit G. B.,44 vjeç dhe E. L.,34 vjeç  janë dërguar të cilët janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Dy punëtorë të tjerë i ka zënë skela poshtë  dhe në këto momente është nxjerrë turpi i pajetë  njërit prej tyre.

Policia e Zjarrfiksja  vijojnë punën për nxjerrjen e personit tjetër

Policia ka shoqëruar administratorin e punimeve  për veprime të mëtejshme

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje ku po vijon punën për sqarimin e mëtejshëm të rrethanave të ngjarjes.