Ruçi: Shtyhet mbledhja e Komisionit të Mandateve për nesër në orën 11:00

0
606

Kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi, në deklaratën e vet përpara mediave nga selia e Kuvendit, deklaroi se mbledhja e Këshillit të Rregullores për Mandatet dhe Imunitetet, do të shtyhet për nesër. Ky vendim erdhi si pasojë e kohës së nevojshme, sipas Ruçit, që u duhet deputetëve Komisionit të Mandatev që të shqyrtojnë kërkesën e Prokurorisë së Tiranës. Një kohë e tillë, sipas Ruçit i duhet edhe deputetit Tahiri për ta shqyrtuar kërkesën e prokurorisë

Këshilli i rregullores për mandatet, ndryshe Komisioni i Mandateve, do të mblidhet nesër, ditën e premte më datë 20 tetor, në orën 11:00 pranë selisë së Kuvendit për të shqyrtuar kërkesën e Prokurorisë së Tiranës për heqjen e imunitetit të deputetit Saimir Tahiri.