Sot ka festë në familjen e presidentit Ibrahim Rugova

0
4

Blerina Kllokoqi Rugova gruaja e Mendimit djalit të presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugovës sot feston ditëlindjen e saj të 34-të. Fillimisht e njohur për publikun shqiptarë u bë si antare e familjes së presidentit, Rugova por, me talentin e saj dhe përkushtimin në punë, Blerina Kllokoqi-Rugova njihet si njëra ndër kreatoret më të suksesshme shqiptare.Për vite me radhë ajo ka veshur këngëtare, aktore, modele, politikane dhe gra të politikanëve, shkruan rtv21.tv. Veshjet e saja ishin pjesë e sfiladave të ndryshme në vend, e deri tek ato më të njohurat në botën e modës.