“Të largojmë bandën e grabitqarëve”, Basha: Shqipëria si Korea e Veriut, Rama u tall me shqiptarët

0
10

Kreu demokrat, Lulzim Basha është shprehur se kryeministri Rama para marrjes së postit premtoi 300 mijë vende pune por në fakt përzuri nga vendi më shumë se 300 mijë shqiptarë.

Në një postim në Facebook, Basha tha se shqiptarët janë pa punë pasi ekonomia është në duart e oligarkëve dhe klientëve të Ramës.

Kreu i PD shtoi se për të hapur vendet e punës duhet largua Rama, duke e quajtur një hajdut psiqik.

Lulzim Basha: “Premtoi 300 mijë vende pune, por i përzuri nga Shqipëria më shumë se 300 mijë shqiptarë.

Miliarda euro janë vjedhur, abuzuar dhe shpërdoruar nga Hajduti Psiqik këto 6 vjet, të gjitha kanë përfunduar në xhepat e Edi Ramës dhe klientëve të tij ose janë shpërdoruar për tekat e tij në fasada dhe lluks.

Shqiptarët janë pa punë sepse ekonominë dhe mundësitë ekonomike i kanë marrë oligarkët dhe klientët e Edi Ramës. Që të hapim vende pune dhe mundësi për njerëzit, duhet të largojmë bandën e grabitqarëve dhe Hajdutin Psiqik.”

Premtoi 300 mijë vende pune, por i përzuri nga Shqipëria më shumë se 300 mijë shqiptarë. Miliarda euro janë vjedhur, abuzuar dhe shpërdoruar nga Hajduti Psiqik këto 6 vjet, të gjitha kanë përfunduar në xhepat e Edi Ramës dhe klientëve të tij ose janë shpërdoruar për tekat e tij në fasada dhe lluks. Shqiptarët janë pa punë sepse ekonominë dhe mundësitë ekonomike i kanë marrë oligarkët dhe klientët e Edi Ramës. Që të hapim vende pune dhe mundësi për njerëzit, duhet të largojmë bandën e grabitqarëve dhe Hajdutin Psiqik. #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk

Gepostet von Lulzim Basha am Freitag, 6. September 2019