Thaçi fton Pendarovskin për vizitë në Kosovë

0
3

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka marr pjesë në ceremoninë e inaugurimit e presidentit të ri të Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski.

Thaçi tha se e mirëpret bashkëpunimin e dy shteteve për integrimin euroatlantik

Po ashtu kreu i shtetit, ka njoftuar se ka ftuar Pendarovskin për vizit në Kosovë

“Në inaugurimin e presidentit të ri të Maqedonisë Veriore, Stevo Pendarovski, i cili sot mori detyrën e re. E mirëpres bashkëpunimin për integrimin euroatlantik të vendeve tona dhe për thellimin e bashkëpunimit rajonal. Presidentin e ri të Maqedonisë Veriore, po ashtu, e ftova edhe për vizitë zyrtare në Kosovë”, ka shkruar Thaçi.