UEFA dënon Turqinë/ Festuan ushtarakisht ndaj Shqipërisë e Francës

0
5

UEFA ka gjobitur Federatën Turke të Futbollit pas festës me nderim ushtarak të kombëtares së futbollit në dy ndeshjet kualifikuese të Euro 2020. Kombëtarja turke,  që la pas Shqipërinë për tu kualifikuar në Euro 2020 u gjobit me 50 mijë euro për festimin e lojtarëve në stilin ushtarak.

Ekipi i drejtuar nga Senol Gunes festoi golat në stilin ushtarak në sfidat me Shqipërinë më 11 tetor dhe tre ditë më pas ndaj Francës, takime këto të vlefshme për kualifikueset e Europianit që zhvillohet sezonin e ardhshëm.