VIDEO/ Bayern fiton betejën, por Atletico luftën! Spanjollët finalistët e parë në Champions

0
695
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Atletico Madrid ka siguruar finalen e Ligës së Kampionëve. Atletico Madrid ka humbur 2:1 nga Bayern Munich në Allianz Arena, por është kualifikuar në finale të Ligës së Kampionëve me rezultat të përgjithshëm 2:2, fal golit si në Alianz Arena.

Bayern edhe një herë tjetër e ka dominuar lojën, por Atletico ka qenë skuadër më efikase, duke siguruar kështu finalen  dytë në tre vitet e fundit.

Golat për Bayernin i shënuan Alonso dhe Lewandowski, ndërsa për Atleticon Griezamnn.

Atletico Madrid në finale do të pres njërin nga çifti Real Madrid-manchester City, që nesër luajnë gjysmëfinalen e dytë në Santiago Bernabeu. Express/ Javanews/ a.k

https://dailymotion.com/video/x48ij2x

https://dailymotion.com/video/x48iobi

https://dailymotion.com/video/x48ira9

Burimi : / Javanews.al

Zjarr Tv Ad