Xhafaj:Gjykata t’i hapë rrugë Vetingut Bylykbashi:Dako, test për Edi Ramën

0
567
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Xhafaj:Gjykata t’i hapë rrugë Vetingut Bylykbashi:Dako, test për Edi Ramën

Gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese duhet të dalin mbi preferencat e tyre individuale e të vendosin me integritet për ligjin e Vettingut.Kjo është ftesa që i bëri trupës së kësaj gjykate kreu i Komisionit të Reformës në Drejtësi Fatmir Xhafaj, ndërsa kujtoi se Komisioni i Venecias ia ka bërë më të lehtë punën kësaj gjykate.
Ndërsa nënkryetari Oerd Bylykbashi tha se testi i Edi Ramës për zbatimin e reformës në drejtësi dhe dekriminalizmit është shkarkimi i kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako.///

Zjarr Tv Ad