Zbardhet agjenda, pas samitit të BE, kryeministri grek viziton Himarën Dropullin dhe Finiqin

0
23
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kryeministri grek Kirjakos Mitsotakis gjatë vizitës së samitit BE-Ballkani Perëndimor do të vizitojë në Himarën, Dropullin dhe Finiqin.

Burimet të “Euronews.al”bëjnë të ditur se gjatë vizitës së tij në Shqipëri, Mitsotakis do të ketë konferencë të përbashkët për shtyp me kryeministrin Edi Rama.

Një nga çështjet më të nxehta është diskutimi për kufijtë detarë mes Shqipërisë dhe Greqisë, çështje e cila ka mbetur pezull prej kohësh.

Theksojmë se Samiti i BE-Ballkani Perëndimor do të zhvillohet më datën 6 dhjetor në Tiranë, në njëjtën ditë që do të zhvillohet edhe protesta e opozitës, e thirrur nga kreu i PD, Sali Berisha.

Zjarr Tv Ad