“Nuk me plas b…” Ja si u pergjigjet administratori banoreve te Zharrzes

0
661
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Administratori Arben Semanjaku ne kohen e Niko Peleshit minister bujqesie mer ekskluzivitetin e pikes se thertores se gjese se gjalle per Fier, Lushnje, Vlore, Berat e Skrapar. Ne kete menyre nje hallexhiu nga ana e anes i bie te udhetoj km te tera per nje therje te firma Semanjaku. Pyetja eshte: A eshte favorizuar ai politikisht per te kopsitur ligjerisht nga partia letrat e biznesit?…. Pergjigja mendojme se po! Kasapet nga keto qytete ne jug i ka “tufezuar” Firma Semanjaku me mbeshtetjen politike te ish ministrit Peleshi dhe ndonje deputeti ne qarkun Fier… Ndaj dhe administratori I zharrezes Arben Semanjaku per shkak te biznesit ne zone, me shume vemendjen e ka atje sesa te zgjidhja e problemeve te medha te banoreve qe i kane dhene voten.. Ai shperfill hallet e tyre madje duke i fyer dhe perdorur fjalor rruge! Kete banoret ja thane perballe ne prani te kameres tone. Ne fund te ketij konstatimi permes kesaj kronike perseri shtrohe pyetja: A vlen nje administrator i tille? Sigurisht qe jo! Shkarkimi dhe zevendesimi i tij do te ishte zgjidhja me e pakte e problemit..Banoret e kesaj zone ne Zharres jane ne hall e stres te perditshem dhe pernatshem nga pasiguria ne banesa per shkak te fenomenit termet ose Bankes Petrolium!…

Zjarr Tv Ad