Alarm për bombë në parlamentin grek

0
3

Policia greke të premten në mëngjes mbylli Parlamentin dhe rrethoi zonën rreth tij pasi një kërcënim me bombë u bë nga një telefonatë anonime. Personi telefonoi zyrat në zyrat e agjencisë së lajmeve Zougla.gr, duke thënë se pajisjet shpërthyese ishin vendosur “brenda dhe jashtë Parlamentit”.

“Do të ketë viktima. Kujdes!” u tha në telefonatën kërcënuese.

Ekspertët e xhenios u dërguan në vendin e ngjarjes, por nuk u gjet asgjë e dyshimte.