Arrestohet ish-këshilltari i Trump

0
7
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Aleati i gjatë dhe ish këshilltari i fushatës elektorale të Donald Trump, Roger Stone është arrestuar në Florida, njoftoi të premten zyra e këshilltarit special.Stone do paraqitet në gjykatë më vonë në qytetin e Fort Lauderdale.Aktakuza përfshin një akuzë për pengimin e procedimit të një zyrtari, pesë akuza për deklarata të rreme, dhe një akuzë për manipulimin e dëshmitarëve.Këshilltari i posaçëm Robert Mueller po heton ndërhyrjen e Rusisë në zgjedhjet e vitit 2016 të SHBA dhe çdo lidhje me fushatën Trump.Ai u arrestua pas një padie të ngitur nga një juri federale më 24 janar në Washington DC.

 

Zjarr Tv Ad