Azgan Haklaj: Nis festivali ‘’Sofra Dardane’’ aktiviteti që do të zgjojë jetën kulturore në vend

0
62
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

I ftuar në emisioni Shkruaje në akull Azgan Haklaj ka treguar rreth aktiviteteve qe do te zhvillohen ne Tropoje ne datat 10,11 dhe 12  qershor .

‘’Festivali Sofra Dardane në Bajram Currin në datat 10-11-12 qershor nis edicioni i 18 i titulluar ‘’Jam Dardan i Malsise se Gjakoves  ,është festivali i parë pas pandemisë ,pasi mbledh gati 42 grupe artistike nga trevat e shqipatare, me mbi 1100 artiste.

Ky do të jetë një event i larmishëm , i cili me mbështetjen e pushtetit vendor do të sjellë aktivitetet që kaq shumë kanë munguar .’’- shpreh ai

Zjarr Tv Ad This is a sample article. ...