Basha mbledh sot aleatët për vijimin e aksionit opozitar

0
3

Kryetari i PD, Lulzim Basha do të mbledhë sot në orën 19:00 aleatët e tij opozitarë.

Mbledhja do të zhvillohet në selinë e PD, ku do të diskutohet aksioni opozitar.

Takimi i Bashës me aleatët vjen një ditë pas takimit me  zyrtarin e DASH, David Kostelancik.

Basha dhe aleatët kanë paralajmëruar se shtatori do të jetë muaji, kur opozita do ti rikthehet protestave. Ajo kërkon zgjedhje të lira dhe me standarde, por pa Ramën kryeministër.