BE thotë ‘JO’/ Vasili: Rama në borxh të përjetshëm me shqiptarët

0
4

Edi Rama në borxh të përjetshëm me shqiptarët.

Kështu shprehet nënkryetari i LSI, Petrit Vasili pas vendimit të BE për të mos çelur negociatat me Shqipërinë.

Sipas Vasilit, një zvarranik, siç e quan ai Ramën, nuk mund të qeverisë Shqipërinë e shqiponjave.

“Negociatat nuk u hapën për shkak të një zvarraniku!

Edi Rama ju hyri në borxh përjetë shqiptarëve duke i lënë jashtë Europës për shkak të qeverisjes së ligë dhe të pisët të tij.

Dhe ai zvarritet tek këmbët e thyera të karrikes. Zvarritu, zvarritu Edi Rama!

Po a mundet që një zvarranik të qeverisë më Shqipërinë e shqiponjave!”, shkruan Vasili në reagimin e tij.