“Boll kemi tanët”/ ‘Turfullon’ gjykatësi anglez dhe shpërthen me deklaratën e fuqishme: Nuk duam më kriminelë shqiptarë në Britani

0
26
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Një gjykatës anglez, teksa lexonte masën e dënimit për një shqiptar të përfshirë në grabitje shtëpie, shprehu shqetësimin për numrin në rritje të shqiptarëve të përfshirë në krime.

Gjykatësi Simon Batiste tha në sallën e gjyqit se Britania ka mjaftueshëm kriminelë dhe nuk i duhen shqiptarët.

“Me keqardhje po them se Anglia ka shumë kriminelë të vetët. Ne nuk duam të tjerë të ardhur nga Shqipëria”.

Këtë koment gjykatësi Batiste e bëri tek sa dënoi me 18 muaj burg e më pas dëbimin në Shqipëri të Fatmir Limanit, i përfshirë në grabitjen e një shtëpie në Prince Henry Road in Otley, në qytetin Leeds. Limani vodhi një orë dhe bizhuteri në këtë shtëpi.

Zjarr Tv Ad