Debat në Komisionin për Sigurinë Kombëtare, Salianji: Ardi Veliu, analfabet politik

0
6
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Deputeti Demokrat, Ervin Salinaji mori pjesë sot në mbledhjen e Komisionit për Sigurinë Kombëtare.

Me tone të ashpra, Salianji tha se siguria në Shqipëri nuk ekziston dhe se drejtuesit e policisë i shërbejnë interesave politike. Ndër të tjera Salianji tha se kreu i AMPS-së, Ardi Veliu është analfabet politik.

“Drejtuesit e Policisë i shërbejnë interesave politike. Keni vendosur një analfabet politik në krye. Një njeri me kamxhik që nuk di të kalojë klasën e parë.

Po përdorni policinë e shtetit për të vjedhur vota. A nuk ju shqetësojnë ngjarjet kriminale në vend. Nëse përdorini policinë për votat, do t’ju thyen hundët”, tha Salianji.

Zjarr Tv Ad