Deputetja ngre pikëpyetjet/ A do të mbajë përgjegjësi Rama për vjedhje, abuzim dhe shpërdorim?

0
338
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Deputetja e PD-së, Ina Zhupa ka reaguar pas arrestimeve të ish zëvendësministrit të Shëndetësisë Klodian Rrjepaj dhe biznesmenit Ilir Rrapaj.

Zhupa, në një postim të sajin në rrjetet sociale , kujton momentin kur kryeministri Edi Rama e quante një sukses koncensionin e sterilizimit.

Më tej, Zhupa ka ngritur disa pikëpyetje nëse Rama do të mbajë përgjegjësi për vjedhjen, abuzimin dhe shpërdorimin apo do të lajë duart duke firmosur me “stilin” e tij.

“Edi Rama i dilte zot dhe mburrej si nga sukseset e qeverisë së tij, pikërisht koncesioni i sterilizimit.

Sot SPAK ka nisur arrestimet, pas qindra denoncimeve të PD.

A do i dali sërisht zot Rama? A do mbaj përgjegjësi për këtë vjedhje, abuzim, shpërdorim?

Apo do laj duart si në gjithë aferat e tjera ku ka firmosur fap e fap?”, ka shkruar ndër të tjera Zhupa.

Zjarr Tv Ad