Detaje/ Arrestohen 3 persona, policia zbardh ngjarjen, si u vra në kokë i riu

0
48
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Policia ka zbardhur ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e 24 janarit në fshatin Bastar i Mesëm, ku humbi jetën një shtetas. Uniformat blu të Tiranës në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, pas një pune intensive dhe të pandërprerë 48 orëshe ,ka zbardhur rrethanat dhe kanë arrestuar 3 persona për një ngjarje të raportuar në nisje si një vdekje aksidentale.

Shtetasi me iniciale E.C, me datë 24 janar 2019 rreth orës 20:30, dyshohet se në fshatin Bastar i Mesëm ka goditur në kokë me sende të forta shtetasin, A.Gj, 34 vjeç duke i shkaktuar dëmtime të rënda në kokë.

Njoftimi i Policisë

Tiranë – Zbardhet ngjarja e ndodhur në mbrëmjen e 24 janarit në fshatin Bastar i Mesëm, ku humbi jeten nje shtetas

Pas një pune intensive dhe të pandërprerë 48 orëshe, Policia e Tiranës në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka zbardhur rrethanat dhe arrestuar 3 persona, për një ngjarje të raportuar në nisje si një vdekje aksidentale.

Dyshohet se shtetasi E.C., më datë 24 janar 2019, rreth orës 20:30, në fshatin Bastar i Mesëm ka goditur me sende të forta në kokë shtetasin A.Gj., 34 vjeç, duke i shkatuar dëmtime të rënda në kokë. Për pasojë i riu humbi jetën në Spitalin e Traumës.

Ngjarja u raportua si aksidentale. Por hetimet provuan të kundërtën. Në polici u shoqëruan disa shtetas dhe u kryen disa veprime komplekse hetimore në konfidencialitet të plotë.

Në vijim të këtyre veprimeve, dyshohet se shtetasit D. K., dhe E. C., me veprimet dhe mos veprimet e tyre kanë fshehur të vërtetën e ngjarjes së ndodhur. Gjithashtu nga kontrolli i ushtruar në banesë u gjet edhe një sasi lënde e dyshuar kanabisi.

Shërbimet e Policisë Tiranë bënë arrestimin e shtetasve:

– E.C., 31 vjeç, për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje me pasojë vdekjen”;
– D.K., 29 vjeç, për veprën penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës” dhe “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”;
– E.C., 20 vjeçe, për veprën penale “Veprime që pengojnë zbulimin e së vërtetës”.

Për shkak të hetimeve nuk mund të jepen detaje të tjera, ndërkohë materialet i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

 

Zjarr Tv Ad