Detajet/ Arrestohet shqiptari, punonte si shpërndarës lëndësh narkotike

0
10

Një shqiptar  ka rënë në prangat e policisë italiane, nën akuzën e trafikimit të drogës.

Mediet italiane raportojnë se shqiptari është rreth 25-vjeç dhe ishte një emër i njohur për policinë.

Gjatë kontrollit në shtëpinë e tij në Cattolice, u gjet dhe sekuestruan 52 gram kokainë, disa materiale paketimi dhe 19,200 € në para të gatshme.

Paratë dyshohet se janë të ardhura nga aktiviteti kriminal.