Dorëzohet në polici Seid Ciakalleshi, vjehrri i kryetarit të PS-së në Kavajë

0
379

Seid Cikalleshi, vjehrri i Gentian Dajës i shpallur në kërkim pas skandalit të tjetërsimit të pronave është dorëzuar sot në polici .

Gjykata do të verifikojë   masat e arrestit për ata që janë me masë sigurimi “arrest ne burg”. Të premten do të  merren në shqyrtim  masat për ata që ishin me urdhër-ndalimi.

Në pranga janë vënë 11 zyrtarë dhe ish-zyrtare ne Kavajë. Përfitues të pronave kanë qenë të afërm të ish drejtuesve të Bashkisë së Kavajës.