“E turpshme”/ I dolën në mbrojtje Fredi Belerit, nuk përmbahet Artan Hoxha, shpërthen në akuza ndaj Berishës e Metës: Faqja e zezë, politikanët pseudopatriotë mbrojnë një ekstremist…

0
490
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Gazetari Artan Hoxha ka shpërthyer ashpër me anë të një postimi në rrjetin e tij social ‘Facebook’ ndaj reagimeve të Berishës e Metës për arrestimin e kandidatit për kryetar bashkie në Himarë Fredi Beleri.

Sipas Artan Hoxhës është e turpshme të mbështetet nga ish-kryeministri i vendit dhe ish-presidenti, një nga autorët e dyshuar të “Masakrës së Peshkepisë”.

Postimi i plotë

Te shohesh dy ish-president dhe dy ish-kryeministra te Republikes se Shqiperise, fillimisht te kandidojne, me pas te mbeshtesin nje nga autoret e dyshuar te “Masakres se Peshkepise”, dhe sot ta mbrojne Fredi Bejlerin, qe shpalli haptazi se, do te “ringjalle helenizmin” ne nje territor mijeravjeçar teresisht shqiptar, eshte e turpshme….

Por mesa duket, Berisha e ka ngrene turpin me buke, edhe pse i kane marre peng nje repart ushtarak me 130 ushtare, i kane masakruar komandantin e repartit Fatmir Shehu dhe ushtarin ne vendroje Arsen Gjini, i kane grabitur armatimin e Ushtrise Shqiptare, ai serish jo vetem e kandidon si perfaqesues te tij, por e mbron sikur Bejleri te ishte Çerçiz Topulli.

Zoterinj ish-president dhe ish-kryeministra te vendit tim, sot drejtues te opozites shqiptare, Fredi Bejleri duhej te ishte ne burg prej shume vitesh, ndoshta prej fund-shekullit te kaluar, i ndeshkuar dhe denuar per dhunimin e territorit te Republikes se Shqiperise, per vrasjen e dy “Deshmoreve te Atdheut”.

Shoqerimi dhe ndalimi i Bejlerit, 29 vite nga “Masakra e Peshkepise” per shit-blerje votash, eshte nje “ledhatim”.

Ndersa per politikanet tane pseudopatriote qe, sot dalin ne mbrojtje te nje ekstremisti te terbuar antishqiptar, eshte nje faqe e zeze.

Minoriteti grek ne Shqiperi apo komuniteti greqisht-foles ne Himare, kane me qindra personalitete te spikatur dhe intelektuale qe mund t’i perfaqesonin denjesisht interesat e tyre.

Bejleri eshte modeli me i keq, i nje personazhi te implikuar rende ne akte kriminale kunder Republikes se Shqiperise dhe qytetareve te saj.

Nje ekstremist ultranacionalist si Bejleri, perfaqesues interesave me shoviniste antishqiptare, qe synojne coptimin e territorit te Republikes se Shqiperise, jo vetem qe nuk duhet lejuar te kandidonte, por tashme duhej te ishte ndeshkuar prej kohesh nga drejtesia…

Prandaj zoterinj ish-president dhe ish-kryeministra, deshira juaj per pushtet, nuk mund te shkembehet kurre me gjakun e “Deshmoreve te Atdheut”…

Koha eshte e maskarenjeve,

por ATHDHEU eshte i shqiptareve…

Zjarr Tv Ad