Fondet për inceneratorin e Tiranës i kaluan Fierit, SPAK nis hetimet për transferimin e parave

0
10
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Detaje të reja mësohen nga afera e inceneratorëve. Sipas News24, fondet për inceneratorin e Tiranës i kanë kaluar impiantit të Fierit.

Fondet për inceneratorin e Tiranës i kaluan Fierit, SPAK nis hetimet për transferimin e parave

SPAK ka nisur hetimet lidhur me arsyen e transferimit të këtyre fondeve.

Mësohet se përgjegjëse për kontrollin e transferimit të fondeve është Ministria e Infrastrukturës dhe Energjitikës me në krye Belinda Ballukun.

Zjarr Tv Ad