Historia e shqiptarit, nga ushtar i UÇK në tenor me famë botërore

0
24
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Ai është 35 vjeç por i ka provuar të gjitha, pothuajse në jetë. Sot është një tenor me famë botërore por vjen nga një e kaluar e trishtë. Bëhet fjalë për tenorin Ramë Lahaj. Askush nuk do e besonte se dikur ka qenë ushtar në radhët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës edhe pse në moshë tepër të re.

Lahaj është vlersuar dhe nga Tenori Placido Domingo, i cili e ka vlerësuar talentin e tenorit shqiptar. “Jam më se i nderuar që më në fund mund të ndaj me ju këtë video, ku tenori legjendar Placido Domingo, e vlerëson dhe e mbështet talentin dhe karrierën time”, ka thënë Lahaj. “Fjalët nuk mund ta përshkruajnë, sa i lumtur ndihem që jam pjesë e karrierës së tij”.

Tenori gjithashtu ka marrë dhe një çmim nga Domingo çmimin  për zërin më të mirë

“Rama është një prej fituesve më të mëdhenj, thotë ai. “Ka interpretuar në teatrot më të rëndësishme të botës”.

Zjarr Tv Ad