Julian Deda publikon telefonatën e Lulit me Edin

0
5464
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Nga Julian Deda

Telefonate zemrash…!
L: Shefi, si je?
E: Ho me artist, ça bohet?
L: He, si te dukem?
E: Mire, po s’po t’kuptoj per ça pyt?
L: A e kishim lene, qe te kthehesha, te mbaja vulen?
E: Uu po mer burr, ne rregull je.
L: Flm shefi.
E: Degjo pak. Kom i menje me i fut nje pale zgjedhje te parakoheshme.
L: Kur mo shef?
E: Akoma nuk e kam vendos, por shume shpejt.
L: E ke te veshtire, do te vere kushte Doktori.
E: Po prandaj te desha ty mor trongull. Ti ke vulen, futesh ne zgjedhje dhe ne rregull muhabeti.
L: Eeee nuk e kisha menduar kete.
E: S’ke faj, se e ke mendjen te leket.
L: Uuu meqe ra fjala, ate kestin e pare kur do ma dergosh, se po te bej gjithe kete sherbim?
E: Nuk e ke maru akoma misionin.
L: Po pse ça duhet te bej tjeter?
E: Amon dil nje here ne rroba banje, se ke super trup…! Hahahhaha
L: Lere tani, mos u tall o shef, po me thuaj kur i marr ato?
E: Ik iher se kam i çik pune, flasim..! (i mbyll tel)
L: Alo, alo…o shefi…alo. Gjithmone keshtu ma ben…!

Zjarr Tv Ad