Kërcet arma në Rrëshen, vritet një 47-vjeçar

0
60

Një vrasje është shënuar në qendër të qytetit të Rrëshenit.

Viktima është një 45 vjeçar i cili është ekzekutuar me armë.

Ai është identifikuar si Tonin Gjini.

Lajmi sapo është raportuar  (ora 11: 33) dhe nuk dihen ende detaje dhe rrethana të ngjarjes.

Ende nuk dihen shkaqet e ngjarjes së rëndë, ndërsa policia ka rrethuar zonën. Menjëherë pas ngjarjes, Policia ka ngritur postblloqe me qëllim identifikimi dhe kapjen e autorit.

Njoftimi paraprak i policisë:

Në qytet Rrëshen, në rrethana ende të paqarta, është vrarë me armë zjarri shtetasi A.Gj. vjeç 48, banues në Rrëshen. Grupi hetimor në vendngjarje vazhdon hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.Janë ngritur pika kontrolli si dhe po bëhet krehja e zones me qëllim kapjen e autorit.