Kolegia pozitive, vetëkarantinohen 53 punonjës të Kadastrës së Korçës

0
53

Rreth 53 punonjës të Kadastrës së Korçës janë vetëkarantinuar pasi një nga punonjësit ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Bëhet fjalë për të fejuarën e 30-vjeçarit që bashkë me dy të moshuar ishin rastet e para të konfirmuara.

Ndërkohë numri i përgjithshëm i të infektuarve sot ka shkuar në 9 raste, me 6 raste të reja më shumë se dje.

Në spitalin Infektiv ndodhen aktualisht 57 pacientë të shtruar, 2 prej tyre janë në terapi intensive. Ndërsa pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente.

19 rastet me COVID-19 janë konfirmuar  24 orët e fundit pasi janë kryer 74 testime.

Ndërkohë 10 qytetarë deri në këto momente janë shëruar (të shtruar dhe të vetëizoluar) pas dy testeve të kryera. Por ata duhet të qëndrojnë në vetëkarantinim për 14 ditë.