Lezhë, zjarri përfshin masivin pyjor në fshatin Manati

0
21

Një masiv pyjor në fshatin Manati të Lezhës është përfshirë nga flakët këtë të martë (15 shtator).

Zjarri po përhapet me shpejtësi e ndihmuar dhe nga era e fortë.

Zjarrëfikësit kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Paraprakisht dyshohet për zjarrëvënie të qëllimshme.