Lufta e Kosovës në sytë e fotoreporterit amerikan të vrarë në Afganistan

0
703
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Gazetari amerikan, ​David Gilkey, i vrarë të dielën në provincën Helmand në Afganistanin jugor, ka qenë fotoreporter i luftës së Kosovës në vitin 1999. Me rastin e vdekjes së tij, “Detroit Free Press”, ka publikuar fotografi të Gilkey-t të realizuara në kohën e luftës në Kosovë.

kosove1

Fotografitë e tij të refugjatëve kosovarë janë realizuar në Shqipëri, Itali dhe në vende tjera, citon Express. (b.an)

kosove2

Burimi : / Javanews.al


Zjarr Tv Ad