Lulzim Basha “me letra” kryetar i PD, analisti: Kur e mban vulën si humorist, nuk e gëzon dot si …

0
58
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Analisti dhe gazetari i njohur Andi Bejtja, shkruan për vendimin e grupimit të drejtuar nga Enkelejd Alibeaj për t’u regjistruar në zgjedhjet e 14 Majit. Duke marrë parasysh faktin se në dokumente kryetar rezulton emri i Lulzim Bashës, Bejtja thotë se ky grupim po shkon drejt asgjësë.

Shkruan Andi Bejtja:

Kur e mban vulen si humorist, nuk e gezon dot si biznesmen

Sot u vertetua ajo qe dihet: kur je pakice, ta mbash vulen e shumices padrejtesisht, teorikisht mund te jete qejf, por praktikisht eshte hall. I ashtequajtur process i regjistrimit te pakices me atributin e shumices ne KQZ, ishte me shume se estrade.

Nje ish kryetar Partie i dorehequr, qe edhe vete pakica e shikon me shume si turist, futet perkohesisht si gure pa forme ne fushen e bilardos, godet gurin e zi, qe guri i zi te godase nje gur tjeter qe ky te arrije te futet ne gropen e KQZ.

Aq qesharake ishte, sa qe dhe ai qe coi letrat zyrtarisht e kishte te veshtire te thoshte publikisht se ne emer te kujt kishte ardhur. Dhe prit ky eshte vetem fillimi! Po kur te vi procesi i zgjedhjes se kandidateve? E sigurte qe edhe kandidatet duhet te kene po kete nivel estrade qe te pranojne te kandidojne. Po kur te vi momenti i caktimit te komisionereve? Te vetmit serioze qe do mund te pranojne, nuk ka asnje shans vecse te jene rilindas.

Estrada nuk do te perfundoje kurre dhe eshte e qarte qe ky grusht politikanesh kane vetem nje te ardhme te kthehen ne nje grusht humoristesh. E kur e mban vulen si humorist, veshtire e ke ta gezosh ate dhe si biznesmen. Mund te kishte vetem nje shans per ta gezuar vulen si biznesmen: nese shumica nuk do te merte pjese ne zgjedhje.

Tani e cdo minute qe kalon pakice qe zvogelohet, nuk eshte vecse nje estrade qe po shkon me shpejtesi drejt asgjese.

Zjarr Tv Ad