Marrëveshja e Prespës, Basha: Konsolidon bazat për paqe

0
6
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka përshëndetur marrëveshjen e Prespës, duke u shprehur se ky është një hap që i hap rrugë anëtarësimit në NATO Maqedonisë së Veriut.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha shkruan se kjo marrëveshje konsolidon bazat e bashkëpunimit për paqen dhe stabilitetin e rajonit”

“Përshendes ratifikimin e marrëveshjes së Prespës nga parlamenti helen që i hap rrugën anëtarësimit në NATO të Maqedonisë së Veriut dhe konsolidon bazat e bashkëpunimit për paqen dhe stabilitetin e rajonit”, ka shkruar Basha.

 

Zjarr Tv Ad