Meta shfaqet ndryshe për Ditën e Evropës

0
2

Kreu i shtetit Ilir Meta është shfaqur ndryshe sot, në Ditën e Evropës, ditë në të cilën do të mbahet edhe Samiti i Brdo Brijunit.

Përpara nisjes së Samitit, Presidenti Meta është shfaqur sportiv, duke ecur apo vrapuar nga Kodrat e Liqenit.

Duke uruar ditën e Evropës, Meta në Instagram shkruan:

“Shqiptarët janë evropianë me mendje dhe me zemër. Gëzuar Ditën e Evropës!”

Ditën e  Evropës e ka uruar edhe kryeministri Edi Rama.