Paloka: Mediat boterore te instaluara ne Shqiperi, po presin rrezimin e Rames

0
54

Zyrtari i lartë demokrat Edi Paloka ka komentuar reagimin e fortë të mediave kryesore të botës për protestën e jashtëzakonshme të opozitës që u zhvillua të shtunën në Tiranë.

Ja reagimi i plotë i Palokës  

Mediat boterore te instaluara ne Shqiperi, po presin rrezimin e Rames.

Mediat me te rendesishme te globit , po pasqyrojne ne vazhdimesi protestat antiRama ne Shqiperi. Nje pjese e ketyre mediave , kane instaluar grupet e gazetareve prej disa kohesh ne Tirane, duke patur keshtu nje prezence thuajse permanente.

Jo vetem kaq, po te gjitha keto media jane pozicionuar qartazi ne krah te qytetareve protestues dhe alternojne materialet qe publikojne kunder qeverise Rama me ato qe paraqesin kerkesat e protestuesve. Kur ne grupin e ketyre mediave pastaj rreshtohet dhe “Ëashington Post” atehere dhe profanet e shohin qe Rama nuk i ka fare punet mire dhe atje ku perpiqet te tregoje te kunderten, ne opinionin nderkombetar.

Policet, telat me gjemba, gazi, antiplumbi dhe Parlamenti ne ilegalitet jane shenjat me te qarta per kedo se fundi i Rames eshte me se i afert. 
Madje dhe administrata qe e leviz si cirk shetites megjithe karrige nga nje qytet ne tjetrin, per te treguar se dhe ai ka mbeshtetesit e tij, ne fakt vetem sa e perforcon bindjen jo vetem te shqiptareve , po tanime dhe te mediave nderkombetare, se Rames i ka ardhur fundi. E Rama e di me mire se kushdo qe mediat e huaja kane goxha “nuhatje” per keto ndryshime. Jo me kot jane instaluar ne Shqiperi dhe presin…