Parashikimi i motit për sot, e premte 25 janar 2019

0
8
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Dita e premte,  moti do të jetë me vranësira të pasuara nga rreshje shi në zonat e ulëta dhe bregdet, ndërsa  në zonat malore do të rikthehet bora. 

Era do të jetë  me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi  maksimale deri  në 10-25 m/sek në bregdet. 

Valëzimi do të  jetë i forcës 5 me  lartësi  vale 1,5 – 2,5 metër në detet Adriatik dhe Jon. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          -1/2°C 
Zonat e  ulëta          5/13°C
Zonat  bregdetare   6/13°C

Zjarr Tv Ad