Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë Ramës dhe Bashës

0
4

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, me anë të një statusi në rrjetin social Twitter i ka bërë thirrje të fortë kryeministrit të vendit, Edi Rama dhe kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për marrëveshjen e 5 qershorit.

“Ne i kujtojmë kryeministrit Edi Rama, Lulzim Bashës dhe të gjithë udhëheqësve të tjerë të gjitha angazhimet që ata kanë bërë në lidhje me marrëveshje e 5 qershorit dhe çdo masë përtej kësaj. Angazhimi, propozimet dhe kundër-propozimet duhet të jenë me mirëbesim. Gjithmonë do të ju mbështes, por JU – udhëheqësit – jeni pala përgjegjëse” – shkruan ambasadorja.