Pozitive me COVID-19 Drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor

0
92

Rezulton pozitive me COVID-19 Drejtoresha e Përgjithshme e Shërbimeve të Kujdesit Shëndetësor, Mirela Cami.

Lajmi raportohet nga gazetarja e Ora News, Anxhela Celibashi.

Mësohet se deri të enjten ajo ka pasur kontakt me  stafin.

Pozitiv me koronavirusin COVID-19 eshte dhe Drejtori i Urgjencës Kombëtare. Ai aktualisht ndodhet në karantinë. Dje u raportua pozitiv me koronavirus edhe deputeti Adriatik Alimadhi dhe bashkëshortja e tij. Ata gjenden të shtruar tek Infektivi.

Deri tani në Shqipëri janë shënuar 9 viktima dhe 186 të infektuar me Covid-19.