PS nuk ndalet, kërkon përjashtimin e 6 deputetëve të opozitës, ja arsyeja

0
34
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste  ka kërkuar ditën e sotme përjashtimi ne 6 deputetëve të Partisë Demokratike.

PS i është drejtuar me një kërkesë kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla lidhur me bllokimin e seancës plenare të datës 16.02.2023 ku deputetë të opozitës bllokuan mbarëvajtjen e seancës plenare.

Në shkresë kërkohet marrja e masës disiplinore, për deputetët Edmond Spaho, Elda Hoti, Sorina Koti, Oerd Bylykbashi, Lindita Metaliaj dhe Gerta Bardeli, me arsyetimin se penguan zhvillimin e seancës dhe krijuan kaos në Kuvend.

Zjarr Tv Ad