Reagon’ kryebashkiaku i dënuar i Ramës: Lodheni kot! Kajmak i kam duart

0
222

Partia Demokratike zbulon një tjetër kryebashkiak të dalë nga votimet moniste të 30 qershorit, pas “rrëzimit” të Valdrin Pjetrit të Shkodrës, i cili dha dorëheqjen pas akuzave të opozitës se ka qenë i dënuar në Itali për trafik droge.

Bëhet fjalë për kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku, për të cilin PD i ka kërkuar Prokurorisë verifikim.

Sipas selisë blu, Kajmaku ka qenë i arrestuar në Greqi dhe nuk ka udhëtuar për 12 vite me radhë drejt vendit fqinj.

Dhe në ngjarje të tilla nuk mungojnë memet e Genc Sejkos.

Teksa ironizon me faktet e publikuara, Sejko “citon” të akuzuarin teksa shkruan: “Lodheni kot. Kajmak i kam duart”.