Shqiptarit i gjenden në dollap 250 mijë euro drogë

0
29

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar të cilit në banesë iu gjetën 3.5 kg kokainë.

I ndaluari është një 28 vjeçar shqiptar, me banim në Piacenza.

Policia e gjeti drogën gjatë një kontrolli në pjesën e poshtme të dollapit.

Kokaina e pastër kap vlerën e 250 mijë euro dhe sipas policisë kishte si destinacion tregun e Reggio Emilia dhe Bassa Lombardias.

Shqiptarit iu gjetën në banesë edhe 30 mijë euro, ndërsa dyshohet se ky i fundit luante rolin e furnizuesve të shpërndarësve të drogës.