Rrjedh bombola e gazi, digjet një banesë në Bulqizë

0
573

Një zjarr i shkaktuar nga rrjedhhja e një bombole gazi në Bulqizë, ka bërë që të digjet një banesë.

Rreth mesditës së sotme, ka rënë zjarr në një banesë në fshatin Viçisht, njësia administrative Gjoricë, në Bulqizë.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar shërbimet e policisë dhe të zjarrfikëses ku kanë konstatuar se është djegur kati i parë i banesës së shtetasit F.C, banues në fshatin Viçisht, kryeplak i këtij fshati.

Shkaku paraprak i rënies së zjarrit dyshohet të jetë rrjedhja e një bombole gazi.

Mësohet se nga zjarri ka vetëm dëme materiale dhe se personat që ndodheshin në banesë kanë mundur të dalin jashtë pa pësuar lëndime.