Rusia kalon kufirin e Ukrainës, sulmon Poloninë me dy raketa

0
12
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Dy raketa ruse kanë goditur një fermë në Przeëodóë në anën polake të kufirit polako-ukrainas.

Lajmin e kanë bërë të ditur mediet e huaja, të cilat raportojnë për dy polakë të vrarë nga sulmet. Kryeministri i Polonisë, Moraëiecki dhe Presidenti Duda kanë thirrur një takim urgjent të Byrosë së Sigurisë Kombëtare, sipas nenit 5 të NATO-s.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme raketat ruse kanë goditur “pa pushim” infrastrukturën energjitike të Ukraiëns dhe kryesisht qytetin e Kievit, në një sulm që nga Zelensky cilësohet si më i madhi ndaj infrastrukturës energjitike.

  • Zjarr Tv Ad