Samsung Galaxy feston 10-vjetorin, gati Samsung Galaxy S10

0
2

Celularët e rinj të kompanisë Samsung do të dalin në shitje me 25 shkurt. Pritet që të dalë Samsung Galaxy S10 – Samsung S10, S10 Plus dhe S10 Lite, të cilët do të prezantohen në një shfaqje zyrtare në San Francisko. Këtë vit, Samsung feston 10-vjetorin e krijimit të smartphonëve Galaxy, të cilat renditen më të shiturat në botë pas iPhone.  Pritet që Samsung S10 të vijë me versionin 5G dhe me disa risi të tjera teknologjike. Njoftimet paraprake tregojnë se nuk do jetë një celular i lirë. Samsung S10 d me 128GB memorje dio të kushtojë 669 paund, ndërsa S10 plus me memorje 1TB do kushtojë 1.399 paund. Ndërsa cmimi i S10 Lite nuk është zbuluar ende.