‘Satelitët’/ Boçi: Me një të rënë firme, Rama hodhi në ajër 5.7 mln euro nga xhepat e shqiptarëve

0
20
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Nënkryetari i PD-së Luçiano Boçi ka reaguar për satelitët që Shqipëria ka lëshuar në hapsirë, ku ka theksuar se kryeministrit Edi Rama ia ka zënë sytë korrupsioni dhe joshja e parasë.

‘Me një të rënë firme, Rama hodhi në ajër 5.7 milion euro nga xhepat e shqiptarëve. Vetëm ky sateliti na duhej se gjithçka e kemi në terezi’, shkruan Boçi në Facebook.

Postimi i plotë:

Satelitët numërues dhe një Kryeministër qorr

Me një të rënë firme, Rama hodhi në ajër 5.7 milion euro nga xhepat e shqiptarëve.

Vetëm ky sateliti na duhej se gjithçka e kemi në terezi.

Kemi shkolla të rrënuara dhe të mbyllura.

Kemi rrugë të florinjta e çfarë nuk kemi!

Madje kemi dhe instalacione 4 milonëshe euro.

Nga sot e tutje katet shtesë do numërohen me satelit, sepse Rama dhe administrata e tij nuk duan e nuk i shohin dot dhe nuk dijnë as t’i numërojnë.

E vetmja njësi numëruese e tyre janë eurot.

Ia ka zënë sytë korrupsioni e joshja pas parasë.

Zjarr Tv Ad