VIDEO, “Objektivi, fitorja e zgjedhjeve në 2017”/ Publikohet fjala e Ramës në kryesinë e re

0
765
Zjarr Televizion Ad This is a sample article. ...

Objektivi afatshkurtër i Kryesisë së re të Partisë Socialiste është fitorja e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare. Me këtë mesazh e ka nisur fjalimin e tij Kryeministri Ed Rama, në mbledhjen e mbajtur në kryesinë e re të PS, e cila është publikuar e plotë nga faqja zyrtare e selisë rozë.

“Kjo kryesi e nis detyrën me një objektiv madhor afatshkurtër, në fitoren e zgjedhjeve të qershorit të vitit 2017. Eshtë një objektiv afatshkurtër. Sot një vit jemi në sprintin final të mandatit dhe në prag të finishit elektoral, çdo ditë e kësaj periudhe deri ditën e zgjedhjeve të PS-së është një ditë në funksion të zgjedhjeve. Fushata e antarësimeve të reja duhet të hyjë në një fazë të re ku cdo anëtar duhet të jetë protagonist. Objektivi i 150 mijë anëtarëve është i arritshëm.”-tha Rama. javanews/ a.k

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=EG2dO4pIpOw?feature=oembed&w=640&h=360]

Burimi : / Javanews.al

Zjarr Tv Ad