Vranësira dhe kthjellime, ja si do të jetë moti nesër

0
50

Fundjava do të sjellë rritje të lehtë temperaturash. Sipas MeteoAlb, territori shqiptar mbetet në mbizotërimin e kthjellimeve në pjesën më të madhe të ditës. Por gjatë pasdites pritet të kemi shfaqje të vranësirave kalimtare në vend, kryesisht më të dukshme do të jenë në zonat malore. Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -7°C në 12°C. Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në det dallgëzimi 3 ballë.